Napísali naši žiaci

Zvyky a tradície Vianoc

Blížili sa Vianoce a my žiaci 1.- 4. ročníka sme si pripravili projekt, na ktorom sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí o vianočných zvykoch a tradíciách. Prečítali sme si o adventnom čase, Mikulášovi, Lucii, Štedrom dni a o Troch kráľoch. Dozvedeli sme sa ako vznikla pieseň Tichá noc a odkedy si ľudia zdobia vianočný stromček.

Radoľa v minulosti

V štvrtom ročníku na vlastivede sme sa učili o minulosti obce. Spolu s pani učiteľkou sme pripravili na školskej chodbe výstavku predmetov, ktoré kedysi používali v bežnom živote, v domácnosti alebo pri práci. Mohli sme si pozrieť kolovrátok, váhy, závažia, mlynček na kávu, žehličku, korýtko na výrobu chleba, česačku na výrobu ľanu, obuvnícke kopyto, detské topánočky a ešte mnohé ďalšie predmety.